Narzekanie nic nie zmienia

Sobotnie popołudnie to częstokroć czas na relaks. Zdecydowałem się na obejrzenie lekkiego, niezobowiązującego filmu. Wybór padł na komedię pt. Tammy.

Obejrzenie tego filmu pewnie przemilczałbym, bo niewiele jest zabawnych momentów, a jest kilka zdecydowanie dołujących. Moją uwagę przykuł jeden dialog. Wydarzenie ma miejsce na imprezie z okazji dnia niepodległości. Jest to impreza wyłącznie dla kobiet organizowana przez ciotkę Tammy – Lenore. W środku uroczystości do mikrofonu podchodzi Pearl – babcia-alkoholiczka – i wypowiada wiele przykrych słów rzeczy pod adresem swojej wnuczki.

Z załamaną Tammy rozmawia Lenore i właśnie ten dialog jest warty przytoczenia:
T: Co miałam robić? Słuchać jak mi dowala? To nie fair.L: A dlaczego miałoby być fer? Zycie nie jest fair. Musisz o wszystko walczyć. Tak jak reszta z nas. Przez lata się mazałaś i narzekałaś na życie, ale nic nie zrobiłaś, żeby było Ci lepiej. To nie magia. Narzekanie nic nie zmienia. Myślisz, że ten dom tu pewnego dnia wylądował? Musiałam ciężko tyrać. Lesbijstwo nie zawsze było modne. Gdybyś wiedziała jak bardzo musiałyśmy się starać. Nic nie dostałyśmy na tacy. Dorośnij kotku.
T: Nic o mnie nie wiesz.
L: Łatwo Cię przejrzeć. Tajemnicze są psy, koty, ptaki i ryby. Ryby najbardziej. Dzięki temu zarobiłam fortunę. Ale ludzie nie są tajemniczy. Nie powinna była mówić tych rzecz, ale jest pijana. Jutro nie będzie pamiętać.
T: Zawsze jest pijana.
L: To alkoholiczka. Jest chora. A Ty skup się na swoim życiu. Pomyśl czego chcesz naprawdę i dąż do tego. Może jej pomożesz.

Gdybyś chciał(a) obejrzeć dialog to jest ok. 1:12:45. Resztę filmu można pominąć, bo szkoda czasu.

Narzekanie nic nie zmienia to fakt. Skup się na tym czego chcesz i zacznij działać. Zapraszam na pierwszą bezpłatną sesję.

Tagged with: , , ,
Posted in Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*