Billy Elliot

Jak to jest wychowywać się w przemysłowym mieście w Anglii, gdzie mężczyźni od pokoleń trudnią się pracą w kopalni? Jak to jest, gdy wszyscy wokoło podążają jedną i tą samą wytartą ścieżką? Jak to jest, gdy jedynym słusznym sportem, jaki powinieneś uprawiać jest boks, do którego się nie garniesz i nie lubisz? Jak to jest, gdy Twoja pasja jest w sprzeczności z obrazem świata, jaki jest dookoła? A teraz zastanów się jak to jest, gdy w dodatku masz 11 lat.

Wydaje się, że sytuacja jest beznadziejna i nie ma z niej ucieczki. Można się pogodzić z wyżłobionymi koleinami losu i podążyć nimi jak wszyscy dookoła Ciebie. Można też znaleźć w sobie odwagę by pójść za własnymi marzeniami, drogą odkrytego talentu. Znaleźć siłę by iść samotnie wbrew całemu światu a w zgodzie ze sobą samym. Nie jest to proste, ale nagroda jaka czeka na końcu wynagradza cały trud z nawiązką.

To wyjątkowy film, do którego warto wracać jak zaczyna brakować siły lub dopada zwątpienie czy warto iść własną ścieżką. Jeśli masz marzenia warto je realizować i wykorzystać szansę, jaką daje nam świat. Napis z okładki: „Talent kryje się w każdym z nas. Sztuką jest go odnaleźć.”

Tagged with: , , ,
Posted in Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*